Postage free from 99€ (DE) High customer satisfaction
Contact |Privacy |AGB & Customer Info |Imprint
Clutch friction disc set made of aluminum for LTH Liedolsheim and MMW Hartz clutches - 3 x 1.5mm - MRP Clutch friction disc set made of aluminum for LTH Liedolsheim and MMW Hartz clutches - 3 x 1.5mm - MRP
Blog DE DE  |  €
Vehicle selection
password forgotten?
Create new customer account
0
  • all
    • Motor
      All off Motor
      • Air filter
      • Carburetor
      • Clutch
      • Cooling
      • Crankshaft
      • Cylinder
      • Drive
      • Exhaust
      • Gearbox
      • Ignition
      • Injection system
      • Intake manifold & diaphragm
      • Motor & housing
      • Motors
      • Overhaul set
      • Screws & small parts
      • Seals
      • Starter
    • Electrical system
      All off Electrical system
      • Batteries
      • Cables
      • Ignition & alternator
      • Instruments
      • Light source
      • Lighting
      • Regulator, rectifier
      • Screws & small parts
      • sockets & plugs
      • Spark plugs
      • Starter motor
      • Switches
    • Frame & add-on parts
      All off Frame & add-on parts
      • Cladding parts
      • Forks
      • Fuel system
      • Lettering
      • Main & side stand
      • Screws & small parts
      • Seats
      • Shock absorber
      • Steering head bearing
    • Handlebars & fittings
      All off Handlebars & fittings
      • Brake & clutch
      • Gas shift handles
      • Handlebars & fairing parts
      • Handles
      • Instruments
      • Mirror
      • Screws & small parts
      • Switches
    • Bowden cables
      All off Bowden cables
      • Brake lines
      • Cable pulls & sets
      • Clamping nipples & adjusting screws
      • Control elements
      • Speedometer cables
      • Tacho drives
    • Wheels
      All off Wheels
      • Brakes
      • Hoses
      • Rims
      • Tires
      • Valves & small parts
      • Wheels
    • Service
      All off Service
      • Filter
      • Oils
      • Sets
      • Tool
      • V-belt
    • Oil & Chemistry
      All off Oil & Chemistry
      • Adhesives
      • Care products & cleaners
      • Greases & Lubricants
      • Lacquers & paints
      • Oils
      • Operating materials
      • Sealant
      • Workshop supplies
    • Accessories
      All off Accessories
      • Bags
      • Crash bars
      • Literature
      • Luggage racks
      • Merchandise
      • Mobile phone mounts & accessories
      • Rev limiters
      • Special accessories
      • Theft protection
      • Topcase
      • Windshields
      • Workshop Equipment
    • Helmets & Clothing
      All off Helmets & Clothing
      • Accessories
      • Gloves
      • Goggles & Visors
      • Helmets
      • Jackets & Trousers
      • T-Shirt & Hemden
    • Vouchers
    Tip of the day
    Battery charger -H-TRONIC AL 300Pro- 2V, 6V, 12V
    H-Tronic
    Battery charger -H-TRONIC AL 300Pro- 2V, 6V, 12V
    16,90 €*
  • Vespa Classic
    • Engines
      All off Engines
      • Air filter
      • Carburetor
      • Clutch
      • Cooling
      • Crankshaft
      • Cylinder
      • Drive
      • Exhaust
      • Gearbox
      • Ignition
      • Intake manifold & diaphragm
      • Motor & housing
      • Motors
      • Revision set
      • Screws & small parts
      • Seals
      • Starter
    • Electrical system
      All off Electrical system
      • Batteries
      • Cables
      • Ignition & alternator
      • Instruments
      • Light source
      • Lighting
      • Plug
      • Regulator, rectifier
      • Screws & small parts
      • Spark plugs
      • Starter motor
      • Switches
    • Chassis
      All off Chassis
      • Benches
      • Cladding parts
      • Forks
      • Fuel system
      • Lettering
      • Main & side stand
      • Screws & small parts
      • Shock absorber
      • Steering head bearing
    • Handlebar
      All off Handlebar
      • Brake & clutch
      • Gas shift handles
      • Handlebars & fairing parts
      • Handles
      • Instruments
      • Mirror
      • Screws & small parts
      • Switches
    • Bowden cables
      All off Bowden cables
      • Brake lines
      • Cable pulls & sets
      • Clamping nipples & adjusting screws
      • Control elements
      • Speedometer cables
      • Tacho drives
    • Wheels
      All off Wheels
      • Brakes
      • Hoses
      • Rims
      • Tires
      • Valves & small parts
      • Wheels
    • Service
      All off Service
      • Filter
      • Oils
      • Sets
      • Tool
    • Oil & Chemistry
      All off Oil & Chemistry
      • Adhesives
      • Care products & cleaners
      • Greases & Lubricants
      • Lacquers & paints
      • Oils
      • Operating materials
      • Sealant
      • Workshop supplies
    • Accessories
      All off Accessories
      • Bags
      • Crash bar
      • Literature
      • Luggage carrier
      • Merchandise
      • Smartphone holders & accessories
      • Special accessories
      • TopCase
      • Wind shields
      • Workshop equipment
    • Helmets & Clothing
      All off Helmets & Clothing
      • Accessories
      • Glasses & visors
      • Gloves
      • Helmets
      • Jackets & pants
      • T-shirt & shirts
    Tip of the day
    Exhaust -DEXTER RACING- Classic Box 3.0 - Ø28 mm- Vespa Smallframe V50, 50N/L/R, 50 Special, PV, ET3, V90, V100
    DEXTER RACING
    Exhaust -DEXTER RACING- Classic Box 3.0 - Ø28 mm- Vespa Smallframe V50, 50N/L/R, 50 Special, PV, ET3, V90, V100
    269,00 €*
  • Vespa Modern
    • Motor
      All off Motor
      • Air filter
      • Carburetor
      • Clutch
      • Cooling
      • Crankshaft
      • Cylinder
      • Drive
      • Exhaust
      • Gearbox
      • Ignition
      • Injection system
      • Intake manifold & diaphragm
      • Motor & housing
      • Motors
      • Revision set
      • Screws & small parts
      • Seals
      • Starter
    • Electrical system
      All off Electrical system
      • Batteries
      • Cables
      • Ignition & alternator
      • Instruments
      • Light source
      • Lighting
      • Plug
      • Regulator, rectifier
      • Screws & small parts
      • Spark plugs
      • Starter motor
      • Switches
    • Frame & add-on parts
      All off Frame & add-on parts
      • Benches
      • Cladding parts
      • Forks
      • Fuel system
      • Lettering
      • Main & side stand
      • Screws & small parts
      • Shock absorber
      • Steering head bearing
    • Handlebars & fittings
      All off Handlebars & fittings
      • Brake & clutch
      • Gas shift handles
      • Handlebars & fairing parts
      • Handles
      • Instruments
      • Mirror
      • Screws & small parts
      • Switches
    • Bowden cables
      All off Bowden cables
      • Brake lines
      • Cable pulls & sets
      • Clamping nipples & adjusting screws
      • Control elements
      • Speedometer cables
      • Tacho drives
    • Wheels
      All off Wheels
      • Brakes
      • Hoses
      • Rims
      • Tires
      • Valves & small parts
      • Wheels
    • Service
      All off Service
      • Cleaner
      • Filter
      • Oils
      • Sets
      • Tool
      • V-belt
    • Oil & Chemistry
      All off Oil & Chemistry
      • Adhesives
      • Care products & cleaners
      • Greases & Lubricants
      • Lacquers & paints
      • Oils
      • Operating materials
      • Sealant
      • Workshop supplies
    • Accessories
      All off Accessories
      • Bags
      • Cell phone holders & accessories
      • Crash bar
      • Literature
      • Luggage carrier
      • Merchandise
      • Special accessories
      • Theft protection
      • TopCase
      • Wind shields
      • Workshop equipment
    • Helmets & Clothing
      All off Helmets & Clothing
      • Accessories
      • Glasses & visors
      • Gloves
      • Helmets
      • Jackets & pants
      • T-shirt & shirts
    Tip of the day
    -BIGBOX- Helmet compartment with larger capacity for Vespa GTS / GTV 125-310 from 2019
    BIG BOX
    -BIGBOX- Helmet compartment with larger capacity for Vespa GTS / GTV 125-310 from 2019
    325,00 €*
  • Moped classic
    • Motor
      All off Motor
      • Air filter
      • Carburetor
      • Clutch
      • Cooling
      • Crankshaft
      • Cylinder
      • Drive
      • Exhaust
      • Gearbox
      • Ignition
      • Intake manifold & diaphragm
      • Motor & housing
      • Revision set
      • Screws & small parts
      • Seals
      • Starter
    • Electrical system
      All off Electrical system
      • Batteries
      • Cables
      • Ignition & alternator
      • Instruments
      • Light source
      • Lighting
      • Plug
      • Regulator, rectifier
      • Screws & small parts
      • Spark plugs
      • Switches
    • Frame & add-on parts
      All off Frame & add-on parts
      • Benches
      • Cladding parts
      • Forks
      • Fuel system
      • Lettering
      • Main & side stand
      • Screws & small parts
      • Shock absorber
      • Steering head bearing
    • Handlebars & fittings
      All off Handlebars & fittings
      • Brake & clutch
      • Gas shift handles
      • Handlebars & fairing parts
      • Handles
      • Instruments
      • Mirror
      • Screws & small parts
      • Switches
    • Bowden cables
      All off Bowden cables
      • Cable pulls & sets
      • Clamping nipples & adjusting screws
      • Control elements
      • Speedometer cables
      • Tacho drives
    • Wheels
      All off Wheels
      • Brakes
      • Hoses
      • Rims
      • Tires
      • Valves & small parts
      • Wheels
    • Service
      All off Service
      • Filter
      • Oils
      • Tool
    • Oil & Chemistry
      All off Oil & Chemistry
      • Adhesives
      • Care products & cleaners
      • Greases & Lubricants
      • Lacquers & paints
      • Oils
      • Operating materials
      • Sealant
      • Workshop supplies
    • Accessories
      All off Accessories
      • Bags
      • Literature
      • Luggage carrier
      • Merchandise
      • Special accessories
      • Theft protection
      • Workshop equipment
    • Helmets & Clothing
      All off Helmets & Clothing
      • Accessories
      • Gloves
      • Helmets
      • T-shirt & shirts
    Tip of the day
    Exhaust -TECNO- 'Mopedpott', thick manifold Ø22mm- Piaggio Ciao, Bravo - Black (suitable for vehicles with main stand)
    Tecno
    Exhaust -TECNO- 'Mopedpott', thick manifold Ø22mm- Piaggio Ciao, Bravo - Black (suitable for vehicles with main stand)
    41,90 €*
  • Lambretta
    • Motor
      All off Motor
      • Air filter
      • Carburetor
      • Clutch
      • Cooling
      • Crankshaft
      • Cylinder
      • Drive
      • Exhaust
      • Gasket
      • Gearbox
      • Ignition
      • Intake manifold & diaphragm
      • Kickstarter
      • Motor & housing
      • Revision sets
      • Screws & small parts
    • Electrical system
      All off Electrical system
      • Batteries
      • Cable harnesses
      • Ignition & alternator
      • Instruments
      • Light source
      • Lighting
      • Plug
      • Regulator & rectifier
      • Screws & small parts
      • Spark plugs
      • Switches
    • Frame & add-on parts
      All off Frame & add-on parts
      • Benches
      • Cladding parts
      • Forks
      • Fuel system
      • Lettering
      • Main stand
      • Screws & small parts
      • Shock absorber
      • Steering head bearing
    • Handlebars & fittings
      All off Handlebars & fittings
      • Brake & clutch
      • Gas shift handles
      • Handlebars & fairing parts
      • Handles
      • Instruments
      • Mirror
      • Screws & small parts
      • Switches
    • Bowden cables
      All off Bowden cables
      • Brake hoses
      • Cable pulls & sets
      • Clamping nipples & adjusting screws
      • Control elements
      • Speedometer cables
      • Tacho drives
    • Wheels
      All off Wheels
      • Brakes
      • Hoses
      • Rims
      • Tires
      • Valves & small parts
      • Wheels
    • Service
      All off Service
      • Cleaner
      • Oils
      • Sets
      • Tool
    • Oil & Chemistry
      All off Oil & Chemistry
      • Adhesives
      • Care products & cleaners
      • Greases & Lubricants
      • Lacquers & paints
      • Oils
      • Operating materials
      • Sealant
      • Workshop supplies
    • Accessories
      All off Accessories
      • Bags
      • Crash bar
      • Literature
      • Luggage carrier
      • Merchandise
      • Smartphone holders & accessories
      • Special accessories
      • Theft protection
      • Wind shields
      • Workshop equipment
    • Clothing
      All off Clothing
      • Accessories
      • Gloves
      • Helmets
      • Jackets & pants
      • T-shirt & shirts
    Tip of the day
    Seat SIL (Scooter India Limited) -MADE IN ITALY- Lambretta DL, GP - black
    Selleria Trezzi
    Seat SIL (Scooter India Limited) -MADE IN ITALY- Lambretta DL, GP - black
    399,00 €*
  • Scooter 50-850cc
    • Motor
      All off Motor
      • Air filter
      • Carburetor
      • Clutch
      • Cooling
      • Crankshaft
      • Cylinder
      • Drive
      • Exhaust
      • Gearbox
      • Ignition
      • Injection system
      • Intake manifold & diaphragm
      • Motor & housing
      • Motors
      • Revision set
      • Screws & small parts
      • Seals
      • Starter
    • Electrical system
      All off Electrical system
      • Batteries
      • Cables
      • Ignition & alternator
      • Instruments
      • Light source
      • Lighting
      • Plug
      • Regulator, rectifier
      • Screws & small parts
      • Spark plugs
      • Starter motor
      • Switches
    • Frame & add-on parts
      All off Frame & add-on parts
      • Benches
      • Cladding parts
      • Forks
      • Fuel system
      • Lettering
      • Main & side stand
      • Screws & small parts
      • Shock absorber
      • Steering head bearing
    • Handlebars & fittings
      All off Handlebars & fittings
      • Brake & clutch
      • Gas shift handles
      • Handlebars & fairing parts
      • Handles
      • Instruments
      • Mirror
      • Screws & small parts
      • Switches
    • Bowden cables
      All off Bowden cables
      • Brake lines
      • Cable pulls & sets
      • Clamping nipples & adjusting screws
      • Control elements
      • Speedometer cables
      • Tacho drives
    • Wheels
      All off Wheels
      • Brakes
      • Hoses
      • Rims
      • Tires
      • Valves & small parts
      • Wheels
    • Service
      All off Service
      • Cleaner
      • Filter
      • Oils
      • Sets
      • Tool
    • Oil & Chemistry
      All off Oil & Chemistry
      • Adhesives
      • Care products & cleaners
      • Greases & Lubricants
      • Lacquers & paints
      • Oils
      • Operating materials
      • Sealant
      • Workshop supplies
    • Accessories
      All off Accessories
      • Bags
      • Cell phone holders & accessories
      • Crash bar
      • Literature
      • Luggage carrier
      • Merchandise
      • Rev limiters
      • Special accessories
      • Theft protection
      • TopCase
      • Wind shields
      • Workshop equipment
    • Helmets & Clothing
      All off Helmets & Clothing
      • Accessories
      • Gloves
      • Goggles & Visors
      • Helmets
      • Jackets & Trousers
      • T-shirt & shirts
    Tip of the day
    Clutch -FERODO- Piaggio 125-150 ccm 2-stroke - Gilera Runner 125 (ZAPM07000), Piaggio Hexagon 125 (EXS1T, ZAPM05000), Piaggio Hexagon 150 (EXV1T), Piaggio Skipper 125 (ZAPM12000), Piaggio Skipper 150 (ZAPM13000), Piaggio SKR 125 (CSM1T), Piaggio SKR 150
    Ferodo
    Clutch -FERODO- Piaggio 125-150 ccm 2-stroke - Gilera Runner 125 (ZAPM07000), Piaggio Hexagon 125 (EXS1T, ZAPM05000), Piaggio Hexagon 150 (EXV1T), Piaggio Skipper 125 (ZAPM12000), Piaggio Skipper 150 (ZAPM13000), Piaggio SKR 125 (CSM1T), Piaggio SKR 150
    125,00 €*
  1. Vespa Classic
  2. Clutch driven plate set -MRP aluminium- for LTH Liedolsheim clutch, MMW Hartz 4.2 & 4 & 5 clutch - 3 x 1.5mm
back
Show all articles from: Clutch
MRP Item number: 7675908
MRP

Clutch driven plate set -MRP aluminium- for LTH Liedolsheim clutch, MMW Hartz 4.2 & 4 & 5 clutch - 3 x 1.5mm

28,90 €*
not available
Shipping weight 0,04 kg
Send me an e-mail as soon as the item is back in stock.
all variants
Information on product safety
Report error
  • Suitable vehicles
  • Vespa PK 50 XL Rush (V5X4T)
  • Vespa PK 50 XL2 (V5X3T)
Matching
Accessories
Gearbox oil -BGM PRO STREET- Vespa SAE30 API GL 3- 250ml
BGM PRO
BGM PRO
BGM2025
Gearbox oil -BGM PRO STREET- Vespa SAE30 API GL 3- 250ml
available immediately
4,90 €*
19,60 € / l
Clutch friction plate (single) -BGM PRO RACE alloy type Honda CR80- for clutch type LTH Liedolsheim, MMW Hartz 4.2 & 4 & 5 clutch - carbon, Ø=110mm
BGM PRO
BGM PRO
BGM8085C
Clutch friction plate (single) -BGM PRO RACE alloy type Honda CR80- for clutch type LTH Liedolsheim, MMW Hartz 4.2 & 4 & 5 clutch - carbon, Ø=110mm
available immediately
9,90 €*
 
Clutch friction plate (single) -BGM PRO SPORT Alloy type Honda CR80- for BGM PRO Superstrong CR, CR 2.0 Ultralube, LTH Liedolsheim, MMW Hartz 4.2 & 4 & 5 clutch - standard, Ø=110mm
BGM PRO
BGM PRO
BGM8085S
Clutch friction plate (single) -BGM PRO SPORT Alloy type Honda CR80- for BGM PRO Superstrong CR, CR 2.0 Ultralube, LTH Liedolsheim, MMW Hartz 4.2 & 4 & 5 clutch - standard, Ø=110mm
available immediately
7,90 €*
 
Gearbox oil -BGM PRO STREET- Vespa SAE30 API GL 3- 250ml
BGM PRO
BGM PRO
BGM2025
Gearbox oil -BGM PRO STREET- Vespa SAE30 API GL 3- 250ml
available immediately
4,90 €*
19,60 € / l
Clutch friction plate (single) -BGM PRO RACE alloy type Honda CR80- for clutch type LTH Liedolsheim, MMW Hartz 4.2 & 4 & 5 clutch - carbon, Ø=110mm
BGM PRO
BGM PRO
BGM8085C
Clutch friction plate (single) -BGM PRO RACE alloy type Honda CR80- for clutch type LTH Liedolsheim, MMW Hartz 4.2 & 4 & 5 clutch - carbon, Ø=110mm
available immediately
9,90 €*
 
Clutch friction plate (single) -BGM PRO SPORT Alloy type Honda CR80- for BGM PRO Superstrong CR, CR 2.0 Ultralube, LTH Liedolsheim, MMW Hartz 4.2 & 4 & 5 clutch - standard, Ø=110mm
BGM PRO
BGM PRO
BGM8085S
Clutch friction plate (single) -BGM PRO SPORT Alloy type Honda CR80- for BGM PRO Superstrong CR, CR 2.0 Ultralube, LTH Liedolsheim, MMW Hartz 4.2 & 4 & 5 clutch - standard, Ø=110mm
available immediately
7,90 €*
 
Matching
Customers also bought
Front disc brake set -CRIMAZ 2.0 RDP/CNC Ø200mm- Vespa V50, 50 Special, 50SR, SS50, SS90, V90, PV125, ET3 - black brake calliper
Crimaz
Crimaz
3333469R
Front disc brake set -CRIMAZ 2.0 RDP/CNC Ø200mm- Vespa V50, 50 Special, 50SR, SS50, SS90, V90, PV125, ET3 - black brake calliper
available immediately
689,00 €*
 
Shock absorber rear -OEM QUALITY, 320mm- Vespa PK50 S/XL, PK80 S/XL, PK125 S/XL
OEM-Qualität
OEM-Qualität
4110005
Shock absorber rear -OEM QUALITY, 320mm- Vespa PK50 S/XL, PK80 S/XL, PK125 S/XL
available immediately
66,00 €*
 
Drive shaft -CIF- Vespa PK50-125 S/XL/XL2, V50 (V5A1T ab Nr. 69444), V50 Special (V5B3T ab Nr. 94315), V50 Elestart (V5B4T ab Nr. 1514), PV125 (VMA2T ab Nr. 150203), ET3 (VMB1T ab Nr. 8161)
CIF
CIF
9010020
Drive shaft -CIF- Vespa PK50-125 S/XL/XL2, V50 (V5A1T ab Nr. 69444), V50 Special (V5B3T ab Nr. 94315), V50 Elestart (V5B4T ab Nr. 1514), PV125 (VMA2T ab Nr. 150203), ET3 (VMB1T ab Nr. 8161)
available immediately
88,50 €*
 
Cluch spring -BGM PRO 10.5N/mm- Vespa PK50 XL FL (V5N1T), PK50 HP (V5N2T), PK50 XL2 (V5X3T), PK125 N FL (VMX7T), PK125 XL2 (VMX6T) - black - 1 pc
BGM PRO
BGM PRO
BGM8860E
Cluch spring -BGM PRO 10.5N/mm- Vespa PK50 XL FL (V5N1T), PK50 HP (V5N2T), PK50 XL2 (V5X3T), PK125 N FL (VMX7T), PK125 XL2 (VMX6T) - black - 1 pc
available immediately
1,90 €*
 
Cluch spring set -BGM PRO 10.5N/mm- Vespa PK50 XL FL (V5N1T), PK50 HP (V5N2T), PK50 XL2 (V5X3T), PK125 N FL (VMX7T), PK125 XL2 (VMX6T) - black - 10 pcs
BGM PRO
BGM PRO
BGM8860X
Cluch spring set -BGM PRO 10.5N/mm- Vespa PK50 XL FL (V5N1T), PK50 HP (V5N2T), PK50 XL2 (V5X3T), PK125 N FL (VMX7T), PK125 XL2 (VMX6T) - black - 10 pcs
available immediately
9,90 €*
0,99 € / Stück
Clutch -VMC Hard Work Clutch- 5-disc - Vespa V50, V90, SS50, SS90, PV125, ET3, PK50, PK80, PK50 S, PK80 S, PK125 S, PK50 XL, PK125 XL, ETS, PK50 HP, PK50 SS
VMC
VMC
VMC1782
Clutch -VMC Hard Work Clutch- 5-disc - Vespa V50, V90, SS50, SS90, PV125, ET3, PK50, PK80, PK50 S, PK80 S, PK125 S, PK50 XL, PK125 XL, ETS, PK50 HP, PK50 SS
available immediately
249,00 €*
 
Gearbox oil -MOTUL GEAR COMPETITION- SAE 75W140 API GL-5 - 1000ml
Motul
Motul
3331177
Gearbox oil -MOTUL GEAR COMPETITION- SAE 75W140 API GL-5 - 1000ml
available immediately
26,90 €*
 
Stepped bench seat -VESPA Camel- Vespa T5 (VNX5T), Motovespa T5 Sport, TX200 - with lock - black
Nisa
Nisa
3330269
Stepped bench seat -VESPA Camel- Vespa T5 (VNX5T), Motovespa T5 Sport, TX200 - with lock - black
available immediately
209,00 €*
 
Clutch driven plate set -MRP aluminium- for LTH Liedolsheim clutch, MMW Hartz 4.2 & 4 & 5 clutch - 3 x 1.5mm
Clutch driven plate set -MRP aluminium- for LTH Liedolsheim clutch, MMW Hartz 4.2 & 4 & 5 clutch - 3 x 1.5mm
Clutch driven plate set -MRP aluminium- for LTH Liedolsheim clutch, MMW Hartz 4.2 & 4 & 5 clutch - 3 x 1.5mm
Information on product safety
Subscribe to the Scooter Center Newsletter
Enter your e-mail address..
Sign up for our newsletter now and get a €5 discount on your next order of €50 or more!
Always stay up to date - with news, promotions and exclusive offers for scooters & tuning.
You can unsubscribe at any time. Your data will not be passed on to third parties.
Scooter Center
Scooter Center
About us
Contact Us
How to contact us
Opening hours
For dealers
Career
Our responsibility/ESG
 
Shipping service
Shipping costs
Payment methods/prices
Returns/Returns
Buy voucher
Direct order
Exploded views
Our vehicles
FAQ
contact
Phone: +49 (0) 22 38 30 74 30
Mail: [email protected]
Contact Form
Payment and shipping
Sie können im Shop mit paypal zahlen Sie können im Shop per Vorkasse zahlen Sie können im Shop mit Kreditkarte zahlen Sie können im Shop mit Google Pay zahlen Sie können im Shop mit Apple Pay zahlen Sie können im Shop per Nachnahme zahlen Sie können im Shop mit Trustly zahlen Sie können im Shop mit iDEAL zahlen Sie können im Shop mit bancontact zahlen Sie können im Shop mit Bancomat Pay zahlen Sie können im Shop mit Amex zahlen Sie können im Shop mit BLIK zahlen
Free delivery from an order value of 99 euros for all end customers within Germany.
Wir versenden mit DHL Wir versenden mit ups Wir versenden mit DPD Wir versenden mit Fedex Click & Collect
Article without TÜV and ABE unless otherwise indicated. Delivery times refer to deliveries within Germany.
All rights reserved © 2025 Scooter Center GmbH
Revocation
Legal matters
Environmental conditions Ordinance on Small Electrical Parts Right of withdrawal AGB & customer information Cookie settings Legal notice Privacy policy
* incl. VAT. plus shipping costs